O nas

EGRH (ELEKTRONICZNA GRUPA REKONSTRUKCJI HISTORYCZNYCH)

Powstała w 2013 jako część historyczno-edukacyjnej działalności grupy Veterani.pl

Prowadzi działalność non-profit w oparciu o grupę pasjonatów historii i wojskowości.

Działa w oparciu o profesjonalnie przygotowanych członków w skład których wchodzą zawodowi wojskowi (czynni i w spoczynku), artyści 3D, muzycy, programiści, skrypterzy, modderzy, administratorzy i mission makerzy.

Wykorzystuje najnowocześniejsze narzędzia tworzenia filmowych prezentacji 3D i oprogramowania opartego na silniku wykorzystywanym w profesjonalnych symulatorach wojskowych.

Tworzy jedyny tak unikalny projekt dla najwierniejszego odtwarzania historii. Umożliwia wykonywanie najbardziej realistyczne rekonstrukcje 3D oparte na symulacjach i fabularyzowanych rekonstrukcjach faktów historycznych.

Jest niezwykle efektownym wsparciem każdej prezentacji wykorzystywanym między innymi do pełnego zobrazowania opowieści świadków i ekspertów historycznych użytych w znanych produkcjach historycznych National Geographic.

Grupa nie promuje wojny, a koncentruje się na dokładnym obrazowaniu tragicznych jej realiów , faktów i korekcie wielu błędnych i utrwalanych od lat mitów.

Główny cel to zobrazowanie wysiłku zbrojnego z naciskiem na heroiczne losy polskiego żołnierza ,a także prezentacja osiągnięć polskiej myśli technicznej (odtworzenie wyposażenia) i ukazanie go w realiach kompleksowego i w pełni interaktywnego pola walki.

Ideą działania jest też modyfikacja dostępnego powszechnie oprogramowania i wytworzenie do niego dodatków, by zawarta w nich treść była nie tylko prawidłowo ukazywana historycznie, ale znacząco promowała Polski wkład w zakończenie Drugiej Wojny Światowej.

Misja:

Promocja mocno zaniedbanego w nowoczesnej edukacji internetowej i zabawie (gry,symulacje, prezentacje) "wątku" Polskiego wysiłku zbrojnego poprzez tworzenie fabularnych wizualizacji 3D oraz dokładnych rekonstrukcji zdarzeń z wykorzystaniem silników gier z masowym dostępem przez internet.

Położenie szczególnego nacisku na walkę o polski wizerunek i podtrzymanie pamięci czynów naszych bohaterów w kraju i za granicą.

Wizja:

Przyciągnięcie i wykreowanie jak najszerszej grupy młodych pasjonatów historii poprzez maksymalnie uatrakcyjnienie tradycyjnego przekazu treści i dopasowanie go do obecnych realiów oszałamiającej popularności symulatorów oraz gier internetowych.

Strategia:

Maksymalne uatrakcyjnienie i ułatwienie przekazu przez wizualizację 3D historycznych treści rekonstrukcji w myśl zasady 1 obraz za 1000 słów.

Prezentacja wirtualna i odtworzenia w symulatorze jedynej w Polsce w pełni funkcjonalnej całej armii okresu 1939 wraz z całym sprzętem na bazie symulatora.

Powszechne udostępnienie wytworzonych treści dla użytkowników do prezentacji i powszechnej edukacji przez Internet.

Założenia:

Działania:

Struktura Elektronicznej Grupy Rekonstrukcji Historycznej

Zarząd:
  1. PolishFactor - główny prowadzący grupy, jeden z 3 pierwotnych założycieli EGRH (Wlocz99 i Beba). Właściciel i główny administrator serwisów Veterani.pl i EGRH.pl. Zawodowy wojskowy w stanie spoczynku , główny dowódca polowy symulacji rekonstrukcyjnych, grafik, mission, video i sound editor i music maker. Odpowiedzialny za kontakty z instytucjami, grupami rekonstrukcyjnymi oraz placówkami muzealnymi. Koordynator dalszego rozwój moda Wrzesień '39
  2. NightIntruder - szef techniczny projektu i szkoleniowiec. Odpowiedzialny za doradztwo i nadzór, oraz kontrolę poprawności treści jak też unikalne innowacje oraz motywację pracy całej grupy moderów.
  3. Gnacik - 3D grafik, modeler, addon maker. Zastępca głównego prowadzącego Veterani.pl i dowódca polowy. Odpowiedzialny za dyscyplinę i sprawy regulaminowe grupy.
  4. Bruno - naczelny redaktor serwisów mission maker. Zastępca głównego prowadzącego EGRH i dowódca polowy. Odpowiedzialny za wizerunek, kontakty z mediami, redakcję i korektę treści, prezentacje oraz politykę medialną rozwoju.
  5. novee - główny technik-administrator, addon i mission maker, sound editor, grafik, web developer. Odpowiedzialny za serwery i administrację stron internetowych.
  6. Chris - 3D grafik, modeler, addon maker, video i sound editor, fotograf.
  7. Beba - opiekun i mecenas grupy. Jeden z 3 pierwotnych założycieli EGRH, doradca i konsultant prawny. Odpowiedzialny za organizacje, kontakty, strukturę, doradztwo prawne jak też pomoc w przedsięwzięciach promocyjnych na rzecz rozwoju EGRH.pl oraz Veterani.pl
Deweloperzy grupy i wsparcie:

Core ARMA2 Wrzesień 1939

Core CSA39-45 ARMA3

Core IFA

Zapraszamy do współpracy modderów, rekonstruktorów, instytucje i muzea, kolekcjonerów , grupy rekonstrukcyjne oraz wszystkich pasjonatów historii WW2 do udziału w projekcie oraz edukacyjnej zabawie.

Kontakt i zgłoszenia:

Bruno - TeamSpeak3: ts3.veterani.pl

e-mail: [email protected]